Toppsats Holeshot KAWASAKI KX 250 2004
Betala i januari
Öppet köp
Snabb leverans
Prisgaranti
HOLESHOT TOPPSATS Toppsats innehåller cylinderfot, topp, insug samt avgaspackningar. Till 4-takt ingår även ventiltätningar Packningarna är gjorda av följande material.1. Alla packningar är icke Asbest Packningar.2. O-ring material: NBR, Silicon eller Viton.3. Stål Material: Rostfritt stål, järn med gummi, Mässing och Aluminium.4. Avgaspackningen är gjord i karbon material.
Holeshot toppackningssats är framtagen för att säkerställa optimal prestanda och säkerhet i din motor. Satsen innehåller cylinderfotspackning, topplockspackning samt packningar för insug och avgas.
Alla packningar är helt fria från asbest. O-ringarna är tillverkade av högkvalitativa material som NBR, silikon eller Viton, medan stålkomponenterna består av rostfritt stål, järn med gummi, mässing och aluminium. Avgaspackningen är konstruerad i ett hållbart karbonmaterial.
|
Specifikation
|
Värde
|
|---|---|
| Material | Aluminum |
| Material | Rostfritt stål |
| Material | Mässing |
| Material | Karbon |
| Material | Järn med gummi |
| Typ | Packningssats |
| Varumärke | HOLESHOT |
| Modell | Toppackningssats |
| Asbestfri | Ja |
| Tillverkarens artikelnummer | 19-30583 |
| EAN | 7340201105580 |
Rekommenderade visar de senaste recensionerna först, med en liten fördel för betyg 3–5. Alla betyg visas och räknas in i snittet.
O-ringar mellan cyl och topp för små för att monteras i försänkningspåren i cylinder.
Tack för bra produkter och snabb leverans!
Passade klockrent.
Urusel passform
Passar bra
Recensionerna samlas in av Trustpilot. Bara kunder som har köpt produkten hos oss får en inbjudan att recensera den, så varje recension hör till ett köp. Vi visar alla publicerade recensioner, även de med lågt betyg.