Förbränningsinsats 13.40cc VHM ZERO FX ZF2.8 Stealth Fighter 2013
Denna produkt är inte kompatibel med ditt valda fordon. Bläddra bland våra andra produkter eller lägg till ett annat fordon.
Betala i januari
Öppet köp
Snabb leverans
Prisgaranti
Denna förbränningsinsats från VHM är utformad för att ge motorn en högre kompression jämfört med standardinsatsen. Genom att optimera förbränningskammaren ökas kraften i låg- och mellanregistret, vilket ger en förbättrad acceleration och ett tydligare vridmoment vid utgången av kurvor. Detta gör insatsen särskilt lämplig för krävande förhållanden som djupa sandbanor.
Insatsen är konstruerad för att passa perfekt i VHM-topplock och är enkel att byta vid behov. För enkel identifiering är artikelnumrets sista siffror ingraverade direkt på komponenten. Observera att denna insats endast är kompatibel med VHM-topplock och inte passar i originaltoppar (OEM).
|
Specifikation
|
Värde
|
|---|---|
| Varumärke | VHM |
| Typ | Förbränningsinsats |
| Användningsområde | Djupa sandbanor |
| Egenskap | Ökad bottenkraft |
| Volym | 13.40cc |
| KOMPRESSION | +0.00 |
| Squish | 1.10 |
| Tillverkarens artikelnummer | AE32365-D |
| EAN | 7340201148341 |