Förbränningsinsats 13.20cc VHM PIAGGIO BEVERLY 125 2008
Passar inte
Produkten passar tyvärr inte det valda fordonet.
Denna produkt är inte kompatibel med ditt valda fordon. Bläddra bland våra andra produkter eller lägg till ett annat fordon.
...men vi har andra produkter i Motordelar som passar!
Tändstift Standard NGK
Oljefilter Emgo
Tändstift CHAMPIONS CHOICE
Tändstift Iridium Denso
Passar garanterat PIAGGIO BEVERLY 125 2008
Öppet köp
Snabb leverans
Prisgaranti
Denna förbränningsinsats från VHM är utformad för att ge motorn en lägre volym och högre kompression jämfört med standardutförandet. Detta resulterar i ett ökat vridmoment i låg- och mellanregistret, vilket ger en förbättrad acceleration och en mer distinkt kraftkänsla vid utgång ur kurvor. Insatsen är särskilt fördelaktig för körning på djupa sandbanor där extra bottenregister är önskvärt.
Produkten är konstruerad för att passa perfekt i VHM-topplock och är enkel att byta ut. För enkel identifiering är artikelnumrets sista siffror ingraverade direkt på insatsen. Observera att denna insats endast är kompatibel med VHM-topplock och inte passar i originaltoppar (OEM).
|
Specifikation
|
Värde
|
|---|---|
| Varumärke | VHM |
| Typ | Förbränningsinsats |
| Kompatibilitet | Endast VHM-topplock |
| Användningsområde | Djupa sandbanor |
| Egenskap | Ökat vridmoment i låg- och mellanregister |
| Volym | 13.20cc |
| KOMPRESSION | +0.00 |
| Squish | 1.10 |
| Tillverkarens artikelnummer | AE32365-C |
| EAN | 7340201148334 |
Välj ditt fordon
Välj ditt fordon för att se tillgängliga delar och kompatibilitet
När du väljer en modell sparas fordonet automatiskt
Börja skriva för att söka
Sök på tillverkare, modell eller årsmodell