Boggiedämpare Zero QS3 LW 1.5 Fox Racing Shocks JOHN DEERE 400 1973
Denna produkt är inte kompatibel med ditt valda fordon. Bläddra bland våra andra produkter eller lägg till ett annat fordon.
Betala i januari
Öppet köp
Snabb leverans
Prisgaranti
Factory-seriens boggiedämpare för trail- och crossover-körning. Utrustade med QS3-teknik som gör det enkelt att justera kompressionsdämpningen i tre fasta lägen, även med handskar på. Dämparen använder hastighets- och positionskänslig dämpningsteknik för att ge ökad kontroll och minskad trötthet under körning.
Den bakre boggiedämparen är utrustad med Rifle Bore-teknik, där spiralformade spår inuti dämparkroppen ger en mjukare gång i det normala arbetsområdet, samtidigt som dämpningen hårdnar under de sista 30 % av slaglängden för att effektivt motverka genomslag vid hårda stötar.
|
Specifikation
|
Värde
|
|---|---|
| Varumärke | Fox Racing Shocks |
| Kroppsdiameter | 1.5 tum |
| Monteringsdetaljer | Aluminium (i ett stycke) |
| Konstruktion | Internal Floating Piston (IFP) |
| Serie | Factory |
| Modell | Zero QS3 LW |
| POSITION | Boggie (Front & Bak) |
| Kompatibilitet | Ski-Doo Backcountry |
| Tillverkarens artikelnummer | 971-853-02-059 |